O Michaelovi <3

9. listopadu 2014 v 13:40 | Náměsíčná |  Michael Jackson
Naprosto mne dojímá, když si čtu o lidech, kteří se setkali s Michaelem a popisují, jak cítili jeho nádhernou auru.
Abych pravdu řekla, mně se stačí podívat na jeho fotku, video nebo klip a cítím ji také, přestože mne od něj dělí několik let a tisíce kilometrů a jeden celý lidský život. I přes to to cítím z jeho očí, slov... On byl tak vyjímečný, úžasný, kouzelný... Nemám slov, která by vyjádřila můj obdiv k němu.

Tohle řekla Karen Faye, která byla Michaelovou dluholetou přítelkyní a maskérkou:
"Jakmile jsem vstoupila do místnosti, kde byl Michael, okamžitě jsem se koupala v energii. Neustále dával energii. Nemusel dělat nic, pouze být. Nemusel tančit nebo zpívat. Mohli jste také vidět, že tato energie působila na všechny v místnosti. Nikdy jsem po práci s Michaelem neodcházela vyčerpaná. Odcházela jsem inspirována. Vím, že vy všichni jste cítili taky. Michael mě naučil vybrat si sedadlo vedle někoho, kdo si okolo sebe postavil zeď, a pokusit se jí prorazit s energií lásky."

Víte, opravdu věřím, že nikdy nikde na světě nebude nikdo ani z poloviny podobný Michaelovi. Ten způsob, jakým se on pohyboval, mluvil a to, jakou lásku z něj doopravdy cítím... Jakoby ani nebyl člověkem. On byl andělem, nadpozemskou bytostí. Někým, kdo dokázalo projít tolika těžkými zkouškami, zažít tolik zla a nenávisti, setkat se s takový utrpením druhých, které jen málokdo za svůj život kdy viděl a přesto dávat lásku. Má můj obdiv a myslím, že by si zasloužil obdiv celého světa. Krom jeho neuvěřitelného a všestraného talentu to byla právě jeho krásná duše, která byla tak čistá a veliká, jako obloha, a díky které byl celý svět o něco krásnější.
Takového člověka, který má prostředky a dar něco na světě změnit, obohatit, sešle Bůh na zem jen jednou za několik set let. Hrdinu, který zahýbe národy. Mučedníka, který spasí svět. Umělce a především člověka, jako je Michael, který pronikne do lidkých srdcí a navždy v nich něco změní a zanechá.
My všichni jsem jeho dědictvím, jeho odkazem. Měli bychom se zamyslet, o co mu celou dobu šlo. Děti, naděje, láska... To jsou pojmy, které si navždy budu spojovat s jeho jménem. Musíme uzdravit svět. Prázdná slova, která se v jeho ústech změnila v činy. Musíme ho následovat... Musíme mu pomoci dokončit to, co on sám dokončit nestihl. My můžeme, musíme. Bude nás to něco stát, ale odměnou za to bude vědomí, že jsem někomu pomohli, udělali svět lepším... Zamysleme se. Tím, že se pořád dokolečka budeme dojímat jeho ambicemi změnit svět, pomoci dětem, neděláme vůbec nic. Musíme se změnit a chtít to také. Je na čase, aby se svět konečně srovnal. Můžeme to dokázat, ale jen všichni společně.

"Musíme uzdravit svět. Chaos, beznaděj a nesmyslné ničení nás obklopují a jsou následkem odcizení, které lidé cítí mezi sebou a vůči svému prostředí. Toto odcizení má často kořeny v citově ochuzeném dětství. Děti byly o své dětství okradeny. Dětská mysl potřebuje záhady, kouzla, divy a vzrušení. Chci, aby má práce pomohla lidem objevit dítě, které se v nich skrývá."

"Snažím se napodobit Ježíše v té skutečnosti, jak řekl: ´Buďte jako děti, milujte děti, buďte čistí a nevinní jako děti, abyste viděli svět s úžasem a obdivem.´ Celá ta magická vlastnost toho... to miluju."

- Michael Jackson

"Michael je duchovní. Vždycky byl tiché, milující dítě. A on prostě miloval lidi, miloval děti. A my jsme spolu sedávali, jen jsme seděli a plakali, když jsme viděli...protože je to velmi smutné a já věděla, víš... a on mi vždycky říkával: ´Ja vím, že nemůžu vyléčit svět mami, ale můžu alespoň... můžu začít.´"

- Katherine Jackson, Michaelova maminka
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nefra Nefra | 9. listopadu 2014 v 15:16 | Reagovat

Krásné, no comment.

2 hanylen hanylen | 9. listopadu 2014 v 20:26 | Reagovat

Nádherné!! Další úžasný článek, který by měl vidět každý - zvlášť v téhle době.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama