Stranger in Moscow

19. října 2014 v 13:30 | Náměsíčná |  Michael Jackson
"To, co se potřebujeme od dětí naučit, není dětinskost. Být s nimi nás spojuje s hlubší moudrostí života, která je všudy přítomná a pouze žádá o to, aby byla prožívána. Znají cestu k řešení, která leží v našich vlastních srdcích čekajíce na to, až bude poznána." - Michael Jackson

Michael Jackson o písni Stranger in Moscow (Cizinec v Moskvě)
Stranger in Moscow byla napsána, když jsem byl v Moskvě na Dangerous tour, a byl to mne opravdu cizí a osamělý čas. Před mým hotelem stálo tisíce skandujících a křičících fanoušků, ale já jsem byl ve svém pokoji, a cítil jsem, jako bych byl posledním člověkem na planetě. V písni říkám "Jaký je ten pocit, když si jsi sám a uvnitř jsi chladný?" a říkám "Je to jako být cizincem v Moskvě". Je toho opravdu hodně, jak jsem se cítil ... a lidé byli úžasní a byli to jedni z nejmilejších lidí, co jsem potkal a koncert byl byl velmi úspěšný, ale ten den jsem se prostě cítil jinak a píseň Stranger in Moscow ke mně přišla a tak jsem jí napsal.


Videoklip k Stranger in Moscow:

Zajímavost k písni Stranger in Moscow:
1. Bruce Swedien (dlouholetý spolupracovník) řekl o písni, že je to jedna z nejlepších písní, kterou Michael kdy napsal.
2. Chris Willman z Los Angeles Times uvedl: "Cizinec v Moskvě" je krok k odstranění cílevědomé paranoi ze zbytku alba, přibližujících se hlubším, zmatenějším obavám dřívějších věčných písní jako "Billie Jean".
Jackson si představuje sám sebe osamělého a zmítaného v psychickém Rusku, pre-glasnosť, pronásledovanáho neviditelnou KGB (tajnou policií): Zde opuštěn ve své slávě/ Armageddon (rozhodující bitva) mé mysli, zpívá melancholicky v sevřených verších, předtím radikálně čtyři minuty a pronásledovatel náhle prolomí jeho klidný nářek nad jeho skličující, bezútěšnou osamělostí. V téhle písni je skutečný genius - a nejspíše opravdová osobnost Michaela Jacksona.
3. Rod Temperton, jeden z Jacksonových dřívějších skladatelů věří, že je to jeho nejlepší píseň.
4. Text byl nejprve napsán jako báseň, později předělán do písně
5. Píseň byla napsána v hotelovém pokoji v Moskvě poté, co byla na Michaela vznesena obvinění z obtěžování dětí. Vyjádřil skrze ní to, jak osmaěle a podivně se cítil.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nefra Nefra | 19. října 2014 v 20:17 | Reagovat

Díky za článek,spoustu věcí jsem nevěděla.

2 Moonwalker Moonwalker | Web | 20. října 2014 v 13:48 | Reagovat

[1]: dekuji :)

3 Nikola Nikola | 20. října 2014 v 14:56 | Reagovat

Rovněž děkuji za článek. Tu píseň mám moc ráda.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama