Michaelova socha v Praze

28. října 2014 v 12:51 | Náměsíčná
Mám zde článek, který by vás myslím mohl zajímat, ale spíš si myslím, že už téhle věcí víte.
Považuji za povinnost tohle napsat, protože jsem se vlastně já sama stala téhle věci malou součástí. A o co vlastně jde?
27. září 2014 byla na Zbraslavi v Praze, u Děstkého domova Chatlotty Masarykové odhalena socha Michaela Jacksona. Po mnoha letech úsilí se to povedlo a všichni jsme za to byli moc vděční.
A proč zrovna na Zbraslavi? Asi to všichni víme, ale pro upřesnění... Když Michael roku 1996 zahajoval v Praze své turné HIStory, navštívil právě domov Charlotty Masarykové na Zbraslavi a nějaký čas zde strávil s dětmi, které nebyly tolik šťastné - neměly rodiče a tím pádem dětství, ve kterém by jim nic nechybělo. Michael přivezl spoustu hraček a nakonec si sám jako obyčený kluk sedl do hlíny na zahradě dětského domova a s dětmi si hrál.
Určitě víte, že socha nejprve měla stát na Letné, ale kvůli médiím, které rozhlásily, že by to byla socha v nadživtoní velikosti, která by měla stát místo Metronomu, což vůbec nebyla pravda. Vlatně to měla být stejná busta, jako je na Zbraslavi a navíc někde v parku.
Další možností byl hotel Intercontinental na Praze 1, ve kterém byl Michael ubytován. Ale ani tam se to nepovedlo a ti, kteří stále o sochu bojovali, byli schazováni v médiích a různými demonstacemi, které v Praze probíhaly. A i přes to všechno to dotáhli až do konce, a se to celé táhlo přes 5 let.
Podle některých lidí, je to vlastně dobře, že to dopadlo právě takto, protože všechno zlé je k něčemu dobré. Ze všech těch míst, která Michael navštívil byl nejšťatstnější nejspíše právě zde, na Zbraslavi, jelikož byl mezi dětmi, které tolik miloval a kterým rozveselil jeden z jejich šedivých dnů v dětském domově. Nejspíše on sám by si přál být na tomhle místě, které mu bylo o něco blížší, než Letná nebo nějaký hotel.
A tak tam teď stojí, jako vzpomínka na osobnost, která zahýbala dějinami hudby, ale hlavně jako vzpomínka na člověka s obrovským srdcem. Socha tam stojí pro všechny, kteří si chtějí Michaela nějakým způsobem připomenout, zavzpomínat, přinést květinu, nebo zapálit svíčku na počest legendy.
Díky téhle soše si snad Michaela budou připomínat i generace, které přijdou po nás. Z generace na generaci se bude přenášet jeho poselství, jeho dědictví, které musíme pečlivě ochraňovat.

________________________________________________________________________________________________
Doufám, že i vy se přijdete na Zbraslav někdy podívat. :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama