MUŽ V ZRCADLE - 1. Pilot

16. října 2014 v 15:01 | Náměsíčná |  Muž v zrcadle - povídka
Povíka na pokračování - Muž v zrcadle
Žánr: romantická sci-fi
Hlavní postavy: Katie, Michael Jackson
____________________________________________________________
Byl podzim, listopad roku 1990 a venku se již ochlazovalo. Já jsem právě končila směnu v místní malé restauraci. Dělala jsem servírku, nebyly za to žádné velké peníze, ale při studiu jsem nic lepšího nesehnala. Spěšně jsem si oblékla kabát, rozloučila se s kamarádkou, která za mě směnu přebírala a vyšla ven na ulici.
Už se pomalu stmívalo, když jsem procházela ulicemi Los Angeles a najednou mě obklopil zvláštní pocit. Pocit smutku a osamělosti. Něco v mém životě chybělo, věděla jsem to, ale nebyla jsem si jistá, co to je. Něco v mém životě nebylo kompletní a ten pocit mne uvnitř svíral již pár týdnů. Studium mi zatím vycházelo - studovala jsem psychologii - a můj přítel mne miloval a já jej. Více méně jsem byla šťastná. A přesto tu něco bylo. Jako by se za nedlouho mělo všechno změnit a nikdy již nebýt jako dřív, jen abych mohla žít bez toho trýznivého pocitu.
Přešla jsem další blok domů a zahnula jsem za roh. V Los Angeles bylo tolik možností, co dělat. Pro talentované a krásné lidi. Já si nikdy nepřipadala krásná a talentovaná už vůbec ne. Občas jsem si říkala, co v LA vůbec dělám. Jako malá jsem se sem s rodiči přestěhovala z New Yorku, protože zde táta sehnal práci u filmu. A tohle místo mi přirostlo k srdci. Nechodila jsem do klubů, opíjet se s celebritami, to nebyl můj styl. Ale ten každodenní ruch, který pro mne byl tak uklidňující, do mého života prostě patřil, nebo jsem si to alespoň myslela.
Za dalším blokem domů jsem již viděla svůj dům, vytáhla jsem klíče a poté, co jsem k němu došla, odemkla branku. Dům byl vlastně mého přítele. Jmenoval se Robin a dělal modela pro různé módní časopisy a příležitostně točil reklamu. Byl mým pravým opakem - krásný, talentovaný, sebevědomý a spousta dalšího. Vůbec jsem nechápala, že může být s někým, jako jsem já, ale byla jsem s ním šťastná a nad tímhle jsem příliš nepřemýšlela. Rob byl strašně hodný a všímavý. Byla jsem do něj zamilovaná a on do mě také. Věděla jsem to. Věděla jsem, že on je tím, s kým bych chtěla strávit zbytek života.
Když jsem přišla domů, Rob tam nebyl. Místo toho vzkaz na stole Ahoj lásko, jel jsem na focení. Přijedu v 9hod. Miluju tě… Usmála jsem se a hned se mi zlepšila nálada. Posadila jsem se do křesla a pustila si televizi. Právě dávali večerní zprávy a zrovna tam běžela zpráva o tom, že Michael Jackson si nechal udělat další plastickou operaci a bělí si kůži… Přepnula jsem na jiný program, jelikož zprávy tohoto typu mě absolutně nezajímaly, stejně jako Michael Jackson. Chvíli jsem se dívala na nějaký dokument o šimpanzech a pak jsem televizi vypnula. V tu chvíli mi zazvonil telefon. Odešla jsem ke stolku a zvedla sluchátko. Ihned jsem rozpoznala hlas mého kamaráda Sama.
"Čau Katie", ozvalo se ze sluchátka. Mé jméno bylo Katherine, ale všichni moji kamarádi a rodina mi říkali buť Kat nebo Katie. "Mám pro tebe úžasnou novinu!", pokračoval dál Sam a jeho hlas zněl rozrušeně.
"Ahoj Same, o co jde?", zeptala jsem se ho a čekala, co z něj vypadne.
"Víš, jak jsi mi jednou říkala, abych se ti poptal, jestli by tě někdo někde nezaměstnal…", začal, ale já jej přerušila. "Ano, pamatuju, ale já už jsem místo přeci sehnala."
"Já vím, já vím. Ale tohle je místo, které se jen tak neodmítá a myslím, že je mnohem lepší, něž dělat servírku v nějaký pitomý restauraci.", odvětil.
"No jo, tak povídej. Ale nezapomeň, že teď potřebuju mít prostor na školu…"
"Myslím, že se ti to bude líbit, však se rozhodneš sama. O tomhle místě mi řekl jeden můj kolega, který to ví zas od svého známého, který o tom ví kdoví odkaď. Znáš to… Jde o to, že je poptávka po hospodyni v domě Michaela Jacksona. Co na to říkáš?", oznámil mi a z jeho hlasu bylo cítit, jak je tím unešený. "Víš, já být tebou, tak to místo beru okamžitě…", dodal.
"Cože? V domě Michaela Jacksona?", nechápala jsem.
"Jo, jasný. Mohla bys tam i bydlet a jsou za to slušný peníze. Jeho předchozí hospodyni se něco stalo, nevím teď přesně co, a jedna na to prý nestačí. Nebylo by to nijak vyčerpávající a školu bys u toho zvládla s přehledem. Tak co říkáš?", řekl Sam.
"No já nevím. Zní to zajímavě, ale bojím se toho, že jde o Jacksona. Moc ho nemusím… Nějaká namyšlená celebrita, která se ze sebe snaží dělat ženskou nebo co, mě fakt moc nebere.", namítla jsem, ale Sam měl na to jiný názor. "Kdepak, tak to není. Ten známý toho mého známého říkal, že je to moc fajn chlap. Ale asi je to věc názoru. Víš co, nesuď lidi, dokud je nepoznáš."
"Já vím, prostě ti říkám, jak to cítím. Ty jo, já fakt nevím. Ale moc se mi do toho nechce.", řekla jsem nakonec.
"Jak chceš, ještě si to promysli a pak mi dej vědět. Můžu ti to místo zařídit. Ale moc dlouho s tím neotálej, než bude to místo obsazený někým jiným…", odpověděl Sam už ne tolik nadšeně.
"Jojo, hele musím končit, Rob už je doma."
"Fajn, měj se hezky, čau.", rozloučil se.
"Pa pa.", a zavěsila jsem.
Rob už byl opravdu doma, slyšela jsem ho, když si v předsíni odkládal. Šla jsem jej přivítat. "Ahoj lásko, jsi doma nějak dřív.", pozdravila jsem jej a potom políbila.
"No jo, fotograf byl nějak moc rychlý. Jak se máš?", opětoval mi polibek Rob.
"Jde to. Ale jsem utahaná jak pes. Půjdu asi spát.", odpověděla jsem a prohrábla mu konečky prstů jeho hnědé husté vlasy.
"To se ti nedivím, v tý díře se mučíš den co den na nohou osm hodin."
"Nic lepšího nemám a nemůžu se na tobě jen tak přiživovat. Ovšem, je pravda, že před chvílí mi volal Sam a něco mi řekl. Byl z toho strašně unešený, ale mě to moc nevzalo.", řekla jsem.
"A co ti říkal?", ptal se Rob, zatímco mne hladil po zádech.
"Že by mi mohl zařídit místo jako hospodyni v domě Michaela Jacksona. Prý k tomu přišel přes nějakého kolegu."
"Páni! A co jsi mu na to řekla?", zajímal se Rob a vypadal překvapeně.
"Že se mi do toho nechce…", odpověděla jsem mu. Moc jsem se o tom teď bavit nechtěla, nejraději bych o tom popřemýšlela až zítra, s čistou hlavou a pak až se rozhodla.
"Tohle místo musíš vzít. Už jen kvůli mně. Mít takovou známost se vždy hodí."
"To myslíš vážně? Mám dělat služku nějaký namyšlený celebritě?", řekla jsem nevěřícně a taky tak trochu otráveně.
"Celebritě, nebo lidem v restauraci. Není to jedno? Navíc je rozdíl mezi služkou a hospodyní… Prostě to vezmi. Takovou příležitost budeš mít jen jednou za život…", odpověděl.
"Příležitost k čemu jako? Já netoužím poznat žádnýho Michaela Jacksona. Navíc bych u něj musela i bydlet.", namítla jsem.
"To vůbec ničemu nevadí. Budu za tebou jezdit a ty za mnou. Alespoň to zkus, uvidíš, že to nebude nic strašnýho.", řekl a usmál se na mě. Při pohledu do jeho očí se mi zatočila hlava. A přesto jsem se nenechala oblomit. "Snažíš se mně zbavit?", řekla jsem žertovně a dloubla do něj.
"Vůbec ne. Jen ti radím a snažím se najít řešení.", usmál se opět.
"Já nevím hele. Fakt že ne. Zítra o tom ještě popřemýšlím. Teď už jdu vážně spát.", řekla jsem mu a popřáli jsme si dobrou noc. Já odešla do ložnice a za deset minut jsem již ležela v posteli. Usínala jsem a myslela jsem na Roba. Na to, jak moc ho miluji a jak moc jsem šťastná za to, že ho mám. Ne na nějakého Michaela Jacksona, kterého jsem ani neznala a který by mi teď měl najednou narušit moje štěstí a zaběhnutý stereotyp mého života.
__________________________________________________________________________
Pokračování příště:)
V komentáři prosím zanechte názor, kritiku přijímám, stejně jako nápady na to, jak by mohla povídka pokračovat, nebo o čem by jste chtěli dále číst.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 hanylen hanylen | 16. října 2014 v 22:47 | Reagovat

Tohle je skvělý začátek a báječně napsané. Katie není zjevně ten sebevědomý typ a vetšinu celebrit považuje za falešné namyšlené zbohatlíky. Navíc je zamilovaná. Rob se mi zdá skvělý, dobře jí radí, asi ví něco víc. Takže věřím, ře ho nakonec poslechne a zkusí štěstí.

2 Moonwalker Moonwalker | Web | 17. října 2014 v 15:19 | Reagovat

[1]: Děkuju :D No jo, Rob sice radí dobře, ale sem zvědavá, co se z něj vyklube... :D Nechci ale přebíhat :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama